Jak znaleźć ludzi zajmujących sie Django

Simon Willison oraz Natalie Downe uruchomili serwis dedykowany dla developerów Django djangopeople.net. Serwis powstał ponieważ często trudno odnaleźć ludzi zajmujących Django, jest to skutek dobrej dokumentacji Django, która sprawia że ludzie po prostu czytają dokumentacje i często w ogóle nie zadają pytań na listach dyskusyjnych, ani w żaden inny sposób nie dają o sobie znać. Stąd pomysł utworzenia takiego serwisu, pozwalającego odnaleźć developerów z całego świata.

W 24 godziny po uruchomieniu serwisu zarejestrowało się ponad 750 ludzi z całego świata, liczba ta stale rośnie. Do serwisu można zalogować się także za pomocą OpenID, uważam że to super pomysł, dzięki temu konto miałem aktywne w ciągu minuty!!!

Każdy użytkownik w swoim profilu może podać swój opis, miejsce gdzie się znajduje (za pomocą mapy google), jakie ma umiejętności oraz w jakich projektach uczestniczył. W serwisie można wyszukiwać ludzi po kraju, mieście, umiejętnościach. Można zobaczyć gdzie najbliżej Ciebie są ludzie zajmujący się Django. Jest mapa na której można zobaczyć wszystkich ludzi zarejestrowanych w djangopeople.net. Twórcy serwisu chcą w przyszłości dodać funkcjonalność umożliwiającą łatwiejsze organizowanie spotkań lokalnych grup developerów Django. Mają także nadzieje że serwis przyczyni się do organizowania lokalnych grup djangonaut'ów.

Jeżeli zajmujesz się Django zawodowo lub jako hobby to nie ukrywaj się i zaloguj się na djangopeople.net

Komentarze

MySZ
25 January, 2008, 2:55 p.m.:

Serwis dla "developerów Django" ? Ja rozumiem developerów Django jako ludzi tworzących Django, a nie tworzących w Django.

Poza tym - może jakieś RSS?

Eluś
25 January, 2008, 10:05 p.m.:

Dołączam się do prośby o RSS-y :)

Dominik Szopa
25 January, 2008, 10:15 p.m.:

Różnie to można rozumieć, po angielsku to zarówno osoba rozwijająca samo django jak i osoba tworząca w django. Widać to po opisie serwisu djangopeople w zakładce about:

Django People lists 1011 Django developers from around the world, in 68 different countries. The aim of the site is to help Django developers find like-minded souls near them, and hopefully kick-start some local meet-ups and user groups.

Co do RSS'a to dodam w najbliższym czasie :)

Pozdrawiam

Dominik Szopa
26 January, 2008, 4:28 p.m.:

Zgodnie z prośbą dodaje RSS'a :)

MySZ
26 January, 2008, 5:26 p.m.:

Wraz z tą zmianę wysyłasz wyeskejpowanego htmla ;) Dzięki za RSS :)

Dominik Szopa
26 January, 2008, 7:23 p.m.:

Dzięki za info, już naprawiłem :) RSS działa ok?

Dominik Szopa
26 January, 2008, 11:18 p.m.:

Dodawanie komentarzy już powinno działać...

MySZ
26 January, 2008, 11:21 p.m.:

RSS jest OK :) Mam jeszcze jeden mały feature-request: zapamiętywanie nicka ;)

Dominik Szopa
26 January, 2008, 11:27 p.m.:

Zapamiętuje Ci przeglądarka, nie wystarczy?, Wiesz za jakis czas chciałbym tu zrobić implementacje OpenID, wiec to bedzie najlepsze :)

MySZ
27 January, 2008, 2:35 a.m.:

Uważasz że każdy używa Firefoksa? :)

Dominik Szopa
27 January, 2008, 11:40 a.m.:

Racja, zapomniałem że to jest w FireFoxie, pomyślę nad takim czymś w najbliższym czasie, ale myślę że lepszym rozwiązaniem jest od razu zrobić OpenID.

Marcin B aka "Mały"
28 January, 2008, 11:45 p.m.:

Dominiku.. do roboty... obijasz się... a tu ludzie narzekają że na stronie brakuje funkcjonalności.... ;)


Comments turned off